PostWysłany: Pon 20:54, 11 Lis 2013    Temat postu: Odcinek 1

EKSTRAKLASA NEWS - Odcinek 1

HIT KOLEJKI: Korona Kielce-Zagłębie Lubin 2:3
Gracz Meczu: Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin)
Spotkanie to zapowiadane było przez wielu ekspertów obok spotkania Lecha ze Śląskiem jako hit 21 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Piłkarze Korony oraz Zagłębia stworzyli jednak dużo lepsze widowisko niż ich koledzy z Poznania i Wrocławia. Doskonale od początku grał Pawłowski, który w 15 i 23 minucie obsłużył świetnymi podaniami Davida Abwo dzięki czemu goście dość szybko objeli dwu bramkowe prowadzenie. Później do głosu dość wyraźnie doszli gospodarze, którzy jednak mimo wielu dogodnych sytuacji nie zdołali pokonać Isailovica. Zmieniło się to w doliczonym czasie gry za sprawą ardelliego, który zdobył bramkę kontaktową, która pozwoliła uwierzyć „Złocisto-Krwistym” w osiągnięcie korzystnego wyniku w tym spotkaniu. Po przerwie obraz gry się nie zmienił i to gospodarze kontrolowali grę. I oto wreszcie w 76 minucie bramkę wyrównującą po precyzyjnym strzale zdobył Genkom. Wydawało się, że po tym golu gospodarze rzucą się do ataku i zainkasują w tym meczu komplet punktów, nic bardziej mylnego… Otóż w 89 minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Traore, który jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Zagłębie udowadnia tym samym, że w dalszym ciągu pozostaje w grze o Europejskie Puchary, natomiast Korona straciła trzy punkty, z czego na pewno ucieszyła się cała „grupa pościgowa”.

Lech Poznań-Śląsk Wrocław 0:0
Gracz Meczu: Grzegorz Sandomierski (Lech Poznań)
Spotkanie w Poznaniu miało być hitem kolejki. No tak, miało być. Lech, który goni czołówkę po nieudanym początku sezonu potrzebuje punktów jak tlenu. Zresztą podobnie jest we Wrocławiu, gdzie oczekiwania są co roku duże, a „radcusowi” zakwalifikować się na europejskie areny jeszcze nie udało. Samo spotkanie stało na niskim poziomie, a piłkarze obu ekip nas nie rozpieścili. Ciężko było wskazać drużynę, która zasłużyła na bramkę dlatego też remis był doskonałym odzwierciedleniem boiskowych poczynań obu ekip. Oba zespoły dopisały w tabeli po jednym oczku, jednak nie sądzę by trenerzy tych ekip byli z tego powodu zadowoleni.

Lechia Gdańsk-Ruch Chorzów 1:1
Gracz Meczu: Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów)
Podobnie jak w Poznaniu było również w Gdański z tą różnicą, że kibice na PGE Arenie obejrzeli bramki. Początek spotkania to dominacja gości, którzy wyszli na boisko zmotywowani i zdeterminowani. Efekt ataków „Niebieskich” został sfinalizowany dopiero w 62 minucie za sprawą Arka Piecha, który był kluczową postacią w tym spotkaniu. Obraz gry po bramce radykalnie się zmienił i to Gdańszczanie ruszyli ze szturmem na bramkę Perdjica. Było to jednak przysłowiowe „bicie głową w mur”, aż do 89 minuty. Kiedy kibice powoli przygotowywali się do opuszczenia stadionu wyrównującą bramkę zdobył Dvalishvili, który po objęciu sterów w Gdańsku przez „Pralola” był tylko zawodnikiem rezerwowym. Kontuzja Nowaka sprawiła, że Gruzin mógł zaprezentować swoje możliwości i trzeba przyznać, że zrobił to doskonale.

Legia Warszawa-Polonia Warszawa 1:1
Gracz Meczu: Marco Caligiuri (Legia Warszawa)
Derby Warszawy, mecz który elektryzuje całą piłkarską Polskę, a w szczególności kibiców z Warszawy, co jest sprawą oczywistą. Można powiedzieć, że tegoroczne Derby Warszawy to również pojedynek mistrza z uczniem. Mizul, który przez dość krótki okres był asystentem Heliosa w Widzewie Łódź chciał udowodnić bardziej doświadczonemu trenerowi, że od tego czasu jego trenerski warsztat znacznie urósł. Same spotkanie stało na naprawdę ciekawym poziomie, gdzie przeważającą stroną byli gospodarze. Na efekt trzeba było poczekać do 40 minuty, wtedy właśnie Legia za sprawą Caligiuriego wyszła na prowadzenie. Radość „Wojskowych” trwała zaledwie dwie minuty, bo wtedy wyrównał Paweł Wszołek. Remis w tak prestiżowym spotkaniu zapewne nie może zadowolić żadnej drużyny, a i sytuacja w tabeli dla obu tych ekip jest coraz gorsza.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0[/color
[color=blue]Gracz Meczu:
Tom (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek bardzo się różni. Z jednej strony gospodarze, absolutna rewelacja rozgrywek. Drużyna, która gra bezkompromisowo i przy okazji bardzo widowiskowo zajmuje dość niespodziewanie miejsce w czubie ligowej tabeli. Z drugiej strony goście, czyli czerwona latarnia ligi. Zespół, który do bezpiecznego miejsca traci aż 11 oczek. Trzeba jednak przyznać, że Nieciecza ostatnio złapała fajny rytm i zaczyna punktować, jednak do końca sezonu zostało już zaledwie 9 kolejek, a każdy punkt będzie na wagę złota. Mecz niespodziewanie kontrolowali goście i mieli co najmniej dwie dogodne sytuację na objęcie prowadzenia, których jednak nie wykorzystali. Można powiedzieć, że sprawdziło się stare, piłkarskie porzekadło, które mówi, że „niewykorzystane akcję się mszczą”. I tak oto po bramce Toma, gospodarze odnieśli skromne zwycięstwo i nadal mogą się piąć w ligowej tabeli. Natomiast sytuacja gości jest coraz trudniejsza.

Pogoń Szczecin – ŁKS Łódź 1:0
Gracz Meczu: Carlos Edwards (Pogoń Szczecin)
Spotkanie z rodzajów tych „za sześć punktów”, bardzo ważne i istotne dla obu drużyn. Piłkarzy do tego typu spotkań nie trzeba szczególnie motywować, dlatego też kibice oglądali na boisku dużo walki co niestety nie szło w parze z poziomem spotkania, które było niestety marne. Gdy kibice obu ekip chcieli dopisać już sobie po jednym „oczku” do ligowej tabeli czymś nieszablonowym popisał się Edwards. Pomocnik gospodarzy minął trzech piłkarzy ŁKS’u po czym oddał piekielnie mocny strzał w okienko bramki Prusa. Trzeba przyznać, że jest to rzadki widok na naszych boiskach dlatego też jeszcze większe słowa uznania kieruję w stronę „Portowca”. Pogoń zdobyła bardzo ważne punkty, które pozwolą jej odskoczyć od ligowego dołu i wydaję się, że to może być początek spokojniejszych dni w Szczecinie.

Widzew Łódź-Górnik Zabrze 2:3
Gracz Meczu: Lukas Jutkiewicz (Górnik Zabrze)
Można powiedzieć, że to kolejne marne pod względem poziomu spotkanie i to jest oczywiście najszczersza prawda. Jednak kibice obu ekip obdzielili swoich kibiców NIESAMOWITĄ dawką emocji, jedni tymi pozytywnymi, a drudzy rzecz jasna negatywnymi. Spotkanie świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy po precyzyjnym uderzeniu Trałki wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty to kolejne ataki Widzewiaków, którzy po precyzyjnej główce Ukaha podwyższyli wynik tego spotkania tuż przed przerwą. Po przerwie obraz wcale się nie zmienił, dlatego też postanowił wkroczyć do akcji Abbes, który za niesportowe zachowanie obejrzał czerwony kartonik. Fakt ten doskonale wykorzystali goście, którzy ruszyli z furią w kierunku bramki Mielcarza. Swoje „trzy minuty” miał Jutkiewicz, który wreszcie udowodnił, że zatrudnienie go było dobrym posunięciem. Dzięki jego trafieniom na tablicy wyników widniał już wynik 2:2. Goście po tych wydarzeniach wyraźnie zwietrzyli swoją szansę i po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Łodzian piłkę „wpakował” wręcz do siatki w doliczonym czasie gry Drygas, który w nieprawdopodobnych okolicznościach zapewnił Górnikowi trzy oczka.

Wisła Kraków-Jagiellonia Białystok 3:0
Gracz Meczu: Robert Tesche (Wisła Kraków)
W ostatnim spotkaniu 21 kolejki Jagiellonia Białystok przyjechała do Krakowa by zmierzyć się z faworyzowaną Wisłą, która za wszelką cenę chciała wykorzystać wpadkę Korony Kielce. Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze bardzo szybko narzucili swój styl gry i po strzale Roberta Tesche w 17 wyszła na prowadzenie. Po bramce „Jaga” próbowała szybko odpowiedzieć jednak gra im się tego dnia nie kleiła, a gospodarze wyprowadzali raz po raz groźne kontry. W 63 minucie koronkową kontrę Wiślaków wykończył Katongo, a 27 minut później dzieła zniszczenia dokonał Iliev, który zdobył bramkę zaraz po pojawieniu się na murawie.

Wydarzenie Kolejki: Derby Warszawa: Legia Warszawa-Polonia Warszawa 1:1
Mecz Kolejki: Korona Kielce-Zagłębie Lubin 2:3
Zawodnik Kolejki: David Abwo (Zagłębie Lubin)