Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 430

PostWysłany: Sob 21:39, 11 Sie 2012    Temat postu:

Numery na najbliższy sezon w drużynie już znane!
Dziś wieczorem odbyła się krótka prezentacja drużyny wraz z przydzieleniem numerów nowym zawodnikom. Wszyscy piłkarze są w bojowych nastrojach przed nowym sezonem.

77. Tomáš Josl

Ostatnio zmieniony przez wojtas dnia Sob 21:40, 11 Sie 2012, w całości zmieniany 1 raz
wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Czw 7:34, 16 Sie 2012    Temat postu:

Nieudana inauguracja

W 1. kolejce nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy zespół Ruchu Chorzów zmierzył się z drużyną aktualnego mistrza Polski - Lechem Poznań. W oczach wielu trenerów nasz zespół był skazany na porażkę, jedynie manager drużyny przeciwnej - Mały postawił na remis w tym spotkaniu. Jak widać po przebiegu meczu faworyt nie zawiódł, choć więcej strzałów na bramkę oddali zawodnicy klubu z Chorzowa, to jednak nie przełożyło się to na liczbę goli, gdyż świetną skutecznością wykazali się gospodarze. Pierwszą bramkę w meczu zdobył młody Rafał Wolski, który uderzeniem z linii 16. metra nie dał szans Mladenowi Bozovicowi. Była to jedyna bramka do przerwy. Po zmianie stron gospodarze szybko strzelili dwa kolejne gole i cieszyli się już z 3-bramkowego prowadzenia. Wtedy piłkarze Ruchu rzucili się do odrabiania strat, 2 minuty później Arek Piech strzelił bramkę, która miała poderwać zespół, ale później żadna bramką już nie wpadła i kibice Kolejorza mogli świętować rewelacyjny start nowego sezonu.
Warto odnotować, że bramkę dla Lecha zdobył wypożyczony w zeszłym sezonie do Ruchu - Mateusz Możdżeń.

Fenin 3 - Lafata 4

Jak widać wyżej szansę debiutu otrzymało czterech graczy; Lukas Sinkiewicz, Igor Zofcak i Martin Fenin wybiegli na boisko od 1. minuty, ale żaden nie wyróżnił się w lepszy sposób. Za to David Lafata dał dobrą zmianę i jego występ można ocenić jako dobry.

W 2. kolejce nasz zespół jedzie na mecz do Wrocławia, gdzie zagramy ze Śląskiem, który w 1. kolejce ograł na wyjeździe Widzew Łódź. Prawdopodobnie szansę debiutu otrzyma dwóch nowych zawodników - Filip Sebo oraz Dickson Choto.

SPROSTOWANIE
Do Wrocławia jedziemy, ale oczywiście na mecz 3. kolejki, a w następnym meczu spotykamy się w Łodzi z Widzewem

Ostatnio zmieniony przez wojtas dnia Czw 7:48, 16 Sie 2012, w całości zmieniany 1 raz
wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Pon 6:27, 20 Sie 2012    Temat postu:

Saidi i Zofcak dają wyjazdowe zwycięstwo!

Zakończyła się 2. kolejka TME. W ramach tych rozgrywek Ruch rozegrał spotkanie z łódzkim Widzewem. Przed przerwą oba zespoły próbowały zdobyć bramkę, ale bramkarze byli dziś w dobrej formie, natomiast po przerwie obudzili się piłkarze naszego zespołu, strzelili dwie bramki i mogli cieszyć się z 1. zwycięstwa w tym sezonie.

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Czw 17:33, 23 Sie 2012    Temat postu:

Kolejna porażka

W 3. kolejce nasi piłkarze odbyli kolejny mecz wyjazdowy, tym razem gościli na obiekcie Śląska Wrocław. Gospodarze nie okazali się gościnni i wygrali gładko 3:1. Na listę strzelców wpisało się jednak 2 naszych graczy, w 77' minucie meczu na listę strzelców wpisał się wprowadzony chwilę wcześniej Sivakov, było to jego pierwsze trafienie w barwach Niebieskich. W końcówce fatalną interwencję zanotował Dabrowski i wpakował piłkę do własnej bramki.

Po zwycięstwo z Koroną
W następnym meczu spotkamy się z Koroną i będzie to pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Liczymy na pozytywne powitanie z naszymi kibicami, aby zachęcić ich do jak najczęstszego chodzenia na mecze.
W najbliższym meczu trener postanowił przeprowadzić parę zmian w wyjściowym składzie. Na środku obrony zadebiutuje w tym sezonie Rafał Grodzicki, na lewej obronie także pierwszy występ zaliczy Denisov. W linii pomocy pojawi się po raz pierwszy w Ruchu Mrowiec, gdyż nie grał jeszcze na tej pozycji w nowym klubie, dotychczas był wystawiany jako stoper, a w pierwszej "11" zastąpi Dabrowskiego. W końcu w ataku zaprezentuje się ponownie Martin Fenin, czeski snajper liczy na pierwszą bramkę w polskiej lidze.

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Pon 9:36, 27 Sie 2012    Temat postu:

Remis z Koroną Kielce uważam za pozytywny wynik, 4 punkty w 4 kolejkach nie jest złym wynikiem, choć uważa, że to absolutne minimum, które mogliśmy zdobyć. Teraz czeka nas kolejny niełatwy mecz z Zagłębiem. Zainspirowany sukcesami Podbeskidzia sięgnąłem po formację 3-4-3. Oby przyniosła sukces!

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Czw 8:20, 06 Wrz 2012    Temat postu:

Drugie zwycięstwo w sezonie i awans o 3 pozycje! Genialny mecz zanotowała cała drużyna, począwszy od bramkarza, przez trójkę obrońców, którzy zatrzymali niezwykle groźnego Sernasa, po linie pomocy i ataku. Premierowe trafienie w lidze zanotował reprezentant Czech - David Lafata.

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Sob 7:01, 27 Paź 2012    Temat postu:

6. kolejka

W 6. kolejce spotkań nasz zespół pojechał na mecz do Bielska-Białej, gdzie udało nam się pokonać niżej notowany zespół Podbeskidzia skromnym wynikiem 0:1 po bramce z rzutu rożnego Adriana Mrowca. Cenne zwycięstwo zważywszy na przebieg spotkania.

Ostatnio zmieniony przez wojtas dnia Sob 7:01, 27 Paź 2012, w całości zmieniany 1 raz
wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Sob 7:05, 27 Paź 2012    Temat postu:

Outsider pokonany

W 7. kolejce gościliśmy na własnym stadionie czerwoną latarnię ligi - GKS Bełchatów. Był to mecz obfitujący w liczne akcje obu zespołów, przez co mogliśmy oglądać niezłe widowisko. Ruch kontrolował przebieg spotkania i wygrał 2:1 po bramkach dwójki napastników - Piecha i Fenina. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Niebiescy awansowali o 2 pozycje i są już na 5. miejscu w tabeli!

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Sob 7:12, 27 Paź 2012    Temat postu:

Polonia (nie do końca) powstrzymuje Ruch.

W ten weekend Ruch jechał na mecz na Konwiktorską i nie był w tym meczu faworytem. Polonia po świetnej pierwszej połowie i początku drugiej prowadziła 2:0 i wydawało się, że powinna dowieźć ze spokojem to zwycięstwo do końca meczu, lecz w 77' minucie meczu słowacki pomocnik Igor Zofcak dał sygnał do odrabiania strat gościom pięknym strzałem w samo okienko. Kolejne akcje nie przynosiły skutku, aż do sytuacji z 89' minuty, gdzie David Lafata nie zmarnował stuprocentowej sytuacji i wyrównał stan meczu,
Gospodarze, którzy do tej pory jeszcze nie przegrali mogą dopisać kolejny mecz bez porażki w tym sezonie. A chorzowski zespół od 4. kolejki także pozostaje bez pogromcy! Utrzymujemy świetną 5. pozycję w ekstraklasie, tylko 3 punkty straty do liderującego mistrza Polski z Poznania!

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Sob 7:15, 27 Paź 2012    Temat postu:

Nudne derby

W 9. kolejce rozegrane zostały pierwsze w tym sezonie Wielkie Derby Śląska. Mecz, mimo dużych oczekiwań nie stał na wysokim poziomie i zakończył się wynikiem 1:1 ustalonym już po pierwszych 20 minutach. Bramkę dla Niebieskich zdobył Filip Sebo. Ruch notuje kolejny - 6 z rzędu mecz bez porażki w sezonie, lecz niestety spada o 2 pozycje w dół.

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Sob 7:18, 27 Paź 2012    Temat postu:

Gliwice zdobyte! Kapitalny mecz Lafaty!

Zwycięstwo wywalczone w meczu z lokalnym rywalem daje powrót na 5 miejsce w tabeli. 7 z rzędu mecz bez porażki okraszony został kapitalnym meczem Davida Lafaty. Czech aspiruje do miana pierwszego napastnika reprezentacji naszych południowych sąsiadów.

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Sob 7:21, 27 Paź 2012    Temat postu:

Seria zakończona. Lechia zbyt silna

Pomimo prowadzenia po pierwszej połowie nie udaje nam się zdobyć nawet punktu w starciu z gdańską drużyną. Jedynego gola dla Chorzowian zdobył idol miejscowej publiczności Arek Piech. Po 11. kolejkach zajmujemy 8. miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Sob 7:23, 27 Paź 2012    Temat postu:

Z Pogonią na remis

Za dużo nie można napisać o tym spotkaniu, typowy mecz na remis w wykonaniu obu drużyn. Spadek Niebieskich na 9. pozycję.

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Sob 7:29, 27 Paź 2012    Temat postu:

Wisła odprawiona!

W 13. kolejce czekało nas niezwykle trudne wyzwanie. Do Chorzowa przyjechała drużyna Wisły Kraków zajmująca 3. miejsce w tabeli. Biała Gwiazda szybko, bo już w 9' minucie wyszła na prowadzenia w meczu, strzelcem gola Izraelczyk - David Biton. W 24' minucie obudził się czeski napastnik - Lafata i wyrównał stan meczu. W 31' minucie podwyższył wynik meczu a zarazem ustalił rezultat końcowy. Piłkarzem meczu został strzelec dwóch bramek - Lafata, Warto również pochwalić Jakuba Smektałę, który przebiegł najwięcej w całym meczu niemal 13 km i miał duży wpływ na grę zespołu.

wojtas
Trener

Posty: 430

PostWysłany: Śro 8:03, 31 Paź 2012    Temat postu:

Lista transferowa

Głównie tych piłkarzy nasz klub będzie chciał sprzedać, kontakt przez PW. Jeśli będziesz chciał kupić innego piłkarza musisz uszykować dużą kwotę, aby go pozyskać Wink