Posty: 594

PostWysłany: Pią 21:53, 17 Sie 2012    Temat postu:

1 kolejka: Remis z wicemistrzem Polski na początek

VS

Już w pierwszej kolejce Lechii Gdańsk przyszło mierzyć się z wicemistrzem Polski - Polonią Warszawa. Przed meczem wszyscy eksperci dawali więcej szans na zwycięstwo Polonii. Obie drużyny wyszły na boisko ofensywnym ustawieniem, pierwsze minuty nie przyniosły większych emocji, ale pod koniec pierwszej połowy działo się już wiele, w 32 minucie bramkę dla nas strzelił nowy nabytek Thomas Sorum. Dziewięć minut później odpowiedział Jeż, ale później Sorum strzelił kolejną bramkę i Lechia schodziła do szatni przy wyniku 2:1. Na drugą połowę Polonia wyszła bardzo ofensywnie, cały czas napierała, ale w 57minucie ku ucieszy kibiców bramkę na 3:1 zdobył kapitan Łukasz Garguła. Niestety 10 minut później czerwoną kartkę zarobił Marcin Kamiński i Lechia musiała sobie radzić w 10. W 70 minucie nastąpiła kluczowa zmiana w Polonii, Kezmana zastąpił Edgar Cani, który potem został bohaterem Polonii strzelając dwa gole. Wynik do końca meczu się nie zmienił, Lechia zremisował swój pierwszy mecz 3:3.

Wypowiedź trenera po meczu: Przed meczem remis z Polonią wziąłbym w ciemno, ale nie ukrywam, że z przebiegu wydarzeń na boisku nie jestem zadowolony z tego wyniku. Prowadziliśmy 3:1, później wszedł Cani strzelił dwie bramki przez naszą nieuwagę. Nie ukrywam też, że mam trochę żal do Marcina Kamińskiego za tą głupio zarobioną czerwoną kartkę, ale cóż myślę, że mecz mógł się podobać kibicom. W następnym meczu gramy z beniaminkiem, nie wyobrażam sobie innego wyniku niż zwycięstwo.

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 3:3 (2:1)
Bramki: Sorum 32' 43' Garguła 57' - Jeż 41' Cani 74' 79'
Sędzia: Hubert Siejewicz
Żółte kartki: Veron, Sadlok, Vrdoljak
Czerwona kartka: Marcin Kamiński (67 minuta)
Atrakcyjność meczu: 6
Zawodnik meczu: Thomas Sorum

Jak padały bramki:
1-0 Sorum świetnie kończy zespołowa akcje Lechii.
1-1 Jeż zdobywa bramkę strzałem ze skraju pola karnego.
2-1 Sorum świetnie glowkuje po dośrodkowaniu Soboty.
3-1 Garguła świetnie uderza z 20 metrów.
3-2 Wrzutce Guastavino piłkę pod nogi Caniego piąstkuje Pawłowski - Albańczyk w takich sytuacjach się nie myli.
3-3 Cani świetnie glowkuje, dając tym samym punkt swojej drużynie.

Następny mecz: z Pogonią Szczecin

Ostatnio zmieniony przez Bartek10982 dnia Pią 21:56, 17 Sie 2012, w całości zmieniany 2 razy
Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Wto 11:50, 21 Sie 2012    Temat postu:

2 kolejka: Lechia ogrywa Pogoń

VS

Niespodzianki nie było, Lechia wygrała choć mecz ten był niesamowicie wyrównany. Obie drużyny w tym spotkaniu zaprezentowały ładny i ofensywny futbol, bramkę dla Portowców strzelił niechciany w Lechu Ilja Micański, dla Lechii natomiast drugiego gola w tym sezonie zaliczył z karnego Łukasz Garguła, wcześniej bramkę zdobył jeszcze Zambijczyk Rainford Kalaba. Po tym meczu Lechia awansowała na 4 miejsce w tabeli mając na swoim koncie 4 punkty.

Wypowiedź trenera po meczu: Muszę pogratulować moim chłopakom tego zwycięstwa, bo walczyli, starali się i chcieli zwyciężyć prezentując ładny futbol. Myślę, że mecz mógł się podobać, bo zarówno my jak i Pogoń zagraliśmy ofensywnie, okazji do strzelenia bramek było dużo, my okazaliśmy się o tego jednego gola lepsi i to nas cieszy. W następnym meczu czeka nas bardzo trudny mecz z drugą w tabeli Koroną. Na pewno postaramy się o niespodziankę i będziemy chcieli ten meczy wygrać choć zdaję sobie sprawę, że to będzie bardzo trudne zadanie.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:2 (1:2)
Bramki: Micanski 12' - Kalaba 21' Garguła 45+2' (k)
Atrakcyjność meczu: 5
Zawodnik meczu: Ilja Micański

1:0 Micanski skutecznie po podaniu Straki.
1:1 Kalaba dokładnie z 20 metrów tuż przy lewym słupku bramki Skaby.

Sorum 4

Następny przeciwnik: Korona Kielce (NA WYJEŹDZIE)

Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Czw 9:04, 23 Sie 2012    Temat postu:

3 kolejka: Z Koroną na remis
VS

Po bardzo wyrównanym i ciekawym meczu ostatecznie drużyna Lechii Gdańsk zremisowała z Koroną Kielce 1:1. Jedyną bramkę dla Lechii strzelił Marcin Kamiński po rzucie rożnym, dla Korony natomiast strzelił Alexander Esswein. Po trzech kolejkach Lechia zajmuje szóste miejsce mając na swoim koncie 5 pkt. W następnym meczu Lechiści podejmą u siebie drużynę beniaminka - Piasta Gliwice.

Wypowiedź trenera po meczu: Jestem zadowolony z remisu, bo podejmowaliśmy drużynę wicelidera tabeli po 2 kolejkach. Mecz był niesamowicie wyrównany, obie drużyny zaprezentowały dobry futbol, nie bały się atakować i myślę, że remis może być zadowalający zarówno dla nas jak i Korony. W czwartej kolejce gramy z Piastem Gliwice - drugim z beniaminków, mam nadzieje, że odniosę podobne zwycięstwo jak z Pogonią Szczecin.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)
Bramki: Esswein 24' - Kamiński 29'
Sędzia: Adam Lyczmański
Żółte kartki: Sobolewski
Atrakcyjność meczu: 4
Zawodnik meczu: Alexander Esswein

1-0 Mina uderza z rzutu wolnego, piłkę odbija Pawłowski jednak wobec dobitki Essweina był bezradny.
1-1 Kamiński świetnie główkuje po rzucie różnym.

Sorum 4 - Dvalishvili 4

Następny przeciwnik: Piast Gliwice (U SIEBIE)

Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Wto 18:36, 04 Wrz 2012    Temat postu:

5 kolejka: Pierwsza porażka w sezonie

VS

Miał to być kolejny hit w tej kolejce. I czy takim był? Na pewno nie można nazwać tego hitem, ale też nie kitem. Po prostu przeciętny mecz, w którym swoją pierwszą porażkę w tym sezonie odnotowała Lechia, natomiast Wisła wygrała swój kolejny mecz i zajmuje 3 miejsce. O wyniku spotkania zadecdywał rzut karny w 78 minucie skutecznie wykonany przez Daniela Ljuboję. Jest to pierwsza porażka Lechii Gdańsk w tym sezonie.

Wypowiedź trenera po meczu: Pierwszy przegrany mecz w tym sezonie, no cóż zdarza się. Ale porażka odniesiona z nie byle kim, bo z Wisłą. Mimo tej porażki moi chłopcy pokazali hart ducha i chęć walki za co im mogę złożyć gratulację, nie poddali się mimo strzelonej na początku bramki Wisły, niestety dla nas o wyniku spotkania zadecydował rzut karny wykonany przez Wisłę w końcówce meczu. W następnej kolejce czeka nas chyba jeszcze trudniejszy mecz, bo z mistrzem Polski i aktualnym liderem tabeli. Nie ukrywam, że sukcesem będzie zdobycie choćby jednego punktu.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 2:1 (1:1)
Bramki: Jarosik 6' Ljuboja 78' (k) - Boguski 15'
Sędzia: Paweł Pskit
Żółte kartki: Kamiński
Atrakcyjność meczu: 3
Zawodnik meczu: Jiri Jarosik

1-0 Jarosik skutecznie główkuje po rzucie różnym.
1-1 Boguski mija bramkarza gospodarzy i pakuje piłkę do pustej bramki !
2-1 Ljuboja skutecznie z jedenastu metrów.

Żurawski 4 - Ubiparip 3

Następny przeciwnik: Lech Poznań (U SIEBIE)

Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Czw 19:03, 01 Lis 2012    Temat postu:

WIEŚCI Z GDAŃSKA

Puchar Polski: Zawisza pokonany, czas na Koronę.
W pierwszej rundzie Pucharu Polski Lechia ograła na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 2:1. Prowadzenie niespodziewanie w 8 minucie objęli goście po bramce Strąka, ale 10 minut później stan meczu wyrównał Jakub Kosecki. W 52 minucie bramkę na wagę awansu strzelił Marcin Kamiński. W następnej rundzie na piłkarzy Lechii czeka już Korona Kielce, która ograła nie bez problemów Dolcan Ząbki. Kielczanie zapewnili sobie awans dopiero po dogrywce, w której bramkę strzelił Cleo.

Abbott i Andriuskevicius na wylocie?
Wszystko wskazuje na to, że w zimowym okienku transferowym ekipę Lechii opuści Paweł Abbott, który jest niezadowolony z obecnej pozycji w klubie. Przyszedłem tutaj żeby grać, a nie siedzieć na ławce - mówił wściekły Abbott po meczu z GKS-em, który w obecnym sezonie rozegrał tylko jeden mecz z Wisłą Kraków wchodząc z ławki rezerwowych. Podobna sytuacja jest z Andriuskeviciusem, który wyraźnie mówi, że wolałby przenieść się do swojej ojczyzny. A co na to trener? Powinni mieć do siebie pretensje, że nie występują w meczach. Ja patrzę na zaangażowanie moich piłkarzy na treningu, a te jest zdecydowanie mniejsze od reszty zawodników.

Cetto w Lechii?
Wiele wskazuje na to, że w zimowym okienku transferowym ekipę Lechii Gdańsk zasili argentyński obrońca Mauro Cetto. Ponoć zawodnik Palermo rozmawiał już z włodarzami Lechii i przystaję na warunki jakie postawiła mu ekipa z Gdańska. Cetto to wychowanek Rosario Cental, w 2002 roku przeniósł się do Francji aby grać w Nantes i Toulose. Na boiskach Ligue 1 strzelił 10 bramek. Od czerwca 2011 roku występuję we włoskim Palermo, w którym jest jednak tylko rezerwowym obrońcą.

Ekstraklasa: Pora na Zagłębie!
W przedostatniej kolejce rundy jesiennej drużyna Lechii zmierzy się na własnym stadionie z ekipą Zagłębia Lubin, która jest jedną z rewelacji obecnie trwających rozgrywek. Miedziowi po 13 kolejkach zajmują wysokie 5 miejsce ze stratą tylko 2 punktów do podium. Dobrą wiadomością dla fanów Lechii może być to, że ekipa z Lubina na wyjazdach spisuje się słabo. Z siedmiu takich meczów Lubinianie 2 razy wygrali, 2 razy zremisowali i aż 3 razy przegrali. W naszej drużynie zabraknie niestety Marcina Kamińskiego, który pauzuje za 4 żółtą kartkę otrzymaną w meczu z GKS-em. W sobotę najprawdopodobniej zastąpi go Michał Czekaj dla którego byłby to 5 występ w tym sezonie.
A co przed meczem z Zagłębiem mówi nasz trener:
Trudno jest w tym meczu wskazywać faworyta, zarówno my jak i Zagłębie spisujemy się w ostatnim czasie bardzo dobrze. Na pewno atutem będzie dla nas to, że gramy na własnym boisku. Strata Kamińskiego? Zapewniam, że nie będzie tego wcale widać, Michał Czekaj najlepiej już chciałby rozegrać ten mecz, chce się pokazać z dobrej strony i jest bardzo zmotywowany na mecz z Zagłębiem.

Ostatnio zmieniony przez Bartek10982 dnia Czw 19:04, 01 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz
Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Pon 15:39, 05 Lis 2012    Temat postu:

Ekstraklasa: Z Zagłębiem na remis!
VS1:1
Trwa świetna passa Lechii Gdańsk, która od 8 spotkań w lidze i 1 w Pucharze Polski nie zaznała jeszcze smaku porażki. Tym razem Lechia zremisowała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Waldemar Sobota, a dla gości trafił Szymon Pawłowski. Na 15 minut przed końcowym gwizdkiem niestety drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Matias Aguirregaray, który będzie musiał w 15 kolejce pauzować. W meczu z Górnikiem zastąpi go prawdopodobnie Rafał Janicki. Po tej kolejce Lechia pozostaje na 9 miejscu w tabeli ze stratą tylko 1 punktu do 5 miejsca.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ekstraklasa: Na koniec z Górnikiem
Na zakończenie rundy jesiennej Lechia Gdańsk na stadionie w Zabrzu podejmie Górnik Zabrze, który przed tym meczem zajmuję 12 miejsce z dorobkiem 12 punktów. Najlepszym strzelcem Górnika jest Steven Davis były gracz Glasgow Rangers, który zdobył tam 17 bramek, obecnie w barwach Górnika w tym sezonie do bramki trafił już 4-krotnie. W poprzedniej kolejce Górnicy przegrali swój mecz z Wisłą Kraków 1:0 po golu Daniela Ljuboji. Zdecydowanym faworytem w tym meczu będzie Lechia, ale zapewne Górnik będzie chciał dobrze zaprezentować się swojej publiczności i poprawić sobie humory przed zimową przerwą. Jednak trener Lechii nie przyjmuję innego rezultaty niż zwycięstwo. W meczu z Gónikiem nie zagra nasz prawy obrońca Matias Aguirregaray, który w potyczce z Zagłębiem zarobił czerwoną kartkę. Prawdopodobnie w jego miejsce zobaczymy Rafała Janickiego.

Jesteśmy zdecydowanym faworytem przeciwko Górnikowi i inny wynik niż zwycięstwo będzie dla nas po prostu porażką. - powiedział przed tym meczem trener Bartek10982

(Największa gwiazda Górnika Steven Davis, były gracz m.in. Fulham i Rangersów)

Ostatnio zmieniony przez Bartek10982 dnia Pon 15:40, 05 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz
Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Sob 20:10, 10 Lis 2012    Temat postu:

Pożegnalny mecz Razacka!
Jak dowiedzieliśmy się na konferencji prasowej przed meczem ostatniej kolejki rundy jesiennej będzie to pożegnalny mecz Abdou Razacka Traore, który ma odejść w zimowym okienku. Trener nie ujawnił niestety dokąd ma pójść Traore, ale spekuluje się, że ma to być transfer w naszej lidze do Legii, Lecha, Śląska bądź Zagłębia. Po meczu z Górnikiem w ostatniej kolejce Traore dostanie pamiątkową koszulkę Lechii z liczbą występów w tym zespole.

Mały

Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 957

PostWysłany: Pon 22:45, 12 Lis 2012    Temat postu:

Michał Buchalik - chce odejść
Wojciech Pawłowski - chce zostać (ale mógłby negocjować z klubem zza granicy)
Jakub Szumski - chce zostać wypożyczony jeżeli nie będzie na wiosnę bramkarzem nr.1
Rafał Janicki - chce zostać
Vytautas Andriuskevicius - chce odejść
Krzysztof Bąk - chce zostać
Deleu - chce zostać wypożyczony
Marcin Kamiński - chce odejść jeśli ma siedzieć na ławce (najlepiej za granicę)
Adama Tamboura - Chce zostać
Michał Czekaj - chce zostać
Abdou Razack Traore - chce zostać
Łukasz Surma - chce zostać i dostawać więcej szans na grę
Kamil Poźniak - chce zostać wypożyczony
Łukasz Kacprzycki - chce iść na wypożyczenie
Łukasz Garguła - chce zostać (ale nie pogardziłby ofertami z klubów zagranicznych)
Michał Mak - chce iść na wypożyczenie
Youssef Msakni - chce odejść
Rainford Kalaba - chce zostać (ale gdyby pojawiły się oferty z lepszych klubów to jest gotów do negocjacji)

Traore odchodzi!
To już pewne! Traore przechodzi do Zagłębia, już jutro były już pomocnik Lechii ma przeprowadzić się do Lubina. Zawodnik z Burkina Faso kosztował zespół Miedziowych 6.5 mln złotych. W obecnym sezonie Traore rozegrał w barwach Lechii 8 meczów i nie strzelił żadnego gola. Większość tych występów Razack zaliczał z ławki rezerwowych, trener Lechii nie widział go w pierwszym składzie, był tylko zmiennikiem obu skrzydłowych - Soboty i Koseckiego. Mimo to dziękujemy mu za 2.5 roku spędzonych w Gdańsku. Powodzenia w Zagłębiu!

_________________________________________________________________________________________________

Bajeczna oferta za Soruma!
Blisko odejścia z Lechii jest kolejny zawodnik. Tym razem chodzi o Soruma, który został sprowadzony przed sezonem ze szwedzkiego Helsingborga za 2.5 mln. Zainteresowanie Sorumem jest sporo, ponoć ofertę opiewającą na ok. 3,3 mln euro złożył Celtic Glasgow. Wiele wskazuję więc na to, że w najbliższym czasie Lechia będzie musiała pożegnać się z kolejnym zawodnikiem. Rzecznik prasowy Lechii potwierdzą ofertę i jak powiedział Lechia nie może zaprzepaścić okazji na takie pieniądze.

Baszczyński w Lechii, Msakni i Janicki w Legii.
Lechia Gdańsk pozyskała niedawno doświadczonego obrońcę Legii Warszawa - Marcina Baszczyńskiego. Ponoć transakcja z Legią polegała na wymianie, w zamian za Baszczyńskiego Lechia zapłaciła Tunezyjczykiem Msaknim i Janickim. W dodatku Legia dopłaciła drużynie z Gdańska 0.5 mln złotych. Baszczyński to były gracz Ruchu, Wisły, Atromitosu i Legii. W swojej karierze zdobył aż 6 tytułów mistrza Polski i 3 puchary krajowe.

Deleu i Poźniak w 1 lidze!
Lechia potwierdziła już, że do końca tej rundy na wypożyczenie powędrują dwaj zawodnicy Deleu i Kamil Poźniak. Ten pierwszy ma pójść do Stomilu Olsztyn, drugi ma grać natomiast w Chrobrym Głogów. Obaj zawodnicy mają zostać wypożyczeni za darmo.

Ostatnio zmieniony przez Bartek10982 dnia Pią 15:30, 16 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz
Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Sob 9:33, 17 Lis 2012    Temat postu:

Sneijder w Lechii!
Wychowanek Ajaxu Amsterdam Rodney Sneijder jest już w Gdańsku. Pomocnik został sprowadzony z holenderskiego beniaminka RKC Waalwijk za 1 mln euro, czyli 4 mln złotych. Sneijder może grać zarówno na środku pomocy jak i na skrzydle. Rodney karierę rozpoczął w 2010 roku w Ajaxie, rok później poszedł na wypożyczenie do FC Utrecht gdzie strzelił 3 gole i zagrał w 23 meczach. Ma za sobą także występy w młodzieżowych reprezentacjach Holandii do lat 17 i do lat 19. Jest młodszym bratem zawodnika Interu Mediolan, Wesleya Sneijdera.

Były snajper Rangersów w Gdańsku!
Po sprzedaży Soruma do Celticu Glasgow wydaje się, że Lechia pozyskała jego następce. Do drużyny z Gdańska przyszedł były super snajper Glasgow Rangers Kyle Lafferty za 1,5 mln euro. Lafferty w barwach The Gers wystąpił w 104 meczach i strzelił 31 goli. Przed tym sezonem przeniósł się do szwajcarskiego Sionu, w którym jednak nie był już tak skuteczny. 25-letni zawodnik ma za sobą także występy w reprezentacji Irlandii Północnej, w której wystąpił 33 razy i strzelił 9 bramek.

Powrót Brożka do Polski.
Po nieudanej karierze za granicą Paweł Brożek postanowił wrócić do Polski. Z 2 ligi hiszpańskiej Brożek przeniósł się do Lechii Gdańsk za 1 mln euro. 29-letni napastnik swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2001 roku w Wiśle Kraków i już w pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo Polski. W Krakowie grał przez około 10 lat i zdobył w tym czasie 7 mistrzostw Polski, 2 puchary Polski i był 2-krotnym królem strzelców. W 2011 roku przeniósł się do Trabzonsporu, jednak tam wielkiej kariery strzelając tylko 3 bramki nie zrobił. W przerwie zimowej zeszłego roku Brożek został wypożyczony do Celticu Glasgow jednak tam był tylko rezerwowym i zaliczył tylko 3 występy, wszystkie z ławki rezerwowych. Przed tym sezonem przeniósł się do 2 ligi hiszpańskiej do zespołu Recreativo, strzelił jednak tylko 1 gola i teraz będzie występował w zespole Lechii Gdańsk.

Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Pon 15:25, 19 Lis 2012    Temat postu:

Wojtkowiak kolejnym wzmocnieniem.
Lechia Gdańsk pozyskała kolejnego piłkarza! Tym razem zespół z Gdańska wzmocnił obrońca Lecha Poznań Grzegorz Wojtkowiak. Prawy obrońca Polski kosztował najwięcej w obecnie trwającym okienku transferowym, bo aż 6.5 mln złotych. Wojtkowiak swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2003 roku w Amice Wronki. Trzy lata później występował już w Lechu. Od rundy wiosennej 2012 roku jego nowym klubem będzie Lechia Gdańsk.

Lichaj ostatnim transferem.
Ostatnim zawodnikiem sprowadzonym w zimowym okienku transferowym jest amerykański obrońca polskiego pochodzenia Eric Lichaj. Boczny obrońca kosztował 5.5 mln złotych. Swoją profesjonalną karierę rozpoczął w Anglii. W wieku 19 lat wyjechał do Birmingham aby grać w juniorskim jeszcze zespole Aston Villi. Dwa lata później awansował już do zespołu seniorów, w których jednak nie miał regularnych szans na grę. Ponad dwa sezony Lichaj spędził na wypożyczeniu. Na pół sezonu wylądował w Blue Squre Premier w klubie Lincoln City. Dalej miał okazję reprezentować barwy grającego w League One Leyton Orient, w którym wystąpił 9 razy. Ostatnim klubem na wypożyczeniu Lichaja był drugoligowiec Leeds United, w którym zagrał 16-krotnie.

Bartek10982

Posty: 594

PostWysłany: Śro 19:42, 28 Lis 2012    Temat postu:

16 kolejka: Porażka z liderem!

(Strzelec 3 bramek w tym meczu - Simon Cox)

Po emocjonującym meczu i hattricku Simona Coxa Lechia ostatecznie przegrała z liderem T-Mobile Ekstraklasy 4:2. Bramki dla naszej drużyny strzelali Kuba Kosecki i Kyle Lafferty, dla którego był to debiut w polskiej lidze. Po tym meczu niestety Lechia spadła o 1 pozycję w dół w tabeli i zajmuję aktualnie 7 miejsce ze stratą 2 punktów do poprzedzającego nas Śląska. W meczu 17 kolejki Lechia zagra na własnym stadionie w derbach Pomorza z Pogonią Szczecin. Portowcy w niedawno zakończonej kolejce ulegli Zagłębiu Lubin 2:1 tracąc bramkę w 88 minucie. Mecz z Pogonią w poniedziałek o 18:30. Bramy stadionu otwarte już o 16:00. Zapraszamy wszystkich do gorącego dopingu i wspierania naszej drużyny!

Wypowiedź trenera po meczu: Przegraliśmy ten mecz, ale nie z byle kim, bo z liderem i z drużyną chyba prezentującą obecnie najładniejszy futbol w lidze. Jestem zadowolony z gry ofensywnej mojego zespołu i za to, że potrafili strzelić dwie bramki najlepszej defensywie w lidze. Niestety musimy trochę popracować w grze defensywnej, bo w meczu z Polonią nie wyglądało to najlepiej delikatnie mówiąc. Następny mecz gramy u siebie z Polonią. Liczę oczywiście tylko na 3 punkty.

VS
Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 4:2
Bramki: Cox (3), Berra - Kosecki, Lafferty
Gracz meczu: Simon Cox

1-0 Vitale w pole karne wprost na głowę Coxa.
1-1 Aguirregaray dośrodkowanie w pole karne gdzie bramkę efektownym szczupakiem zdobył Kosecki.
2-1 Vitale po raz drugi asystuje przy bramce Coxa !
3-1 Arana do Simona Coxa, który skompletował tym samym już trzecia bramkę.
4-1 Berra główkuje po rzucie różnym.
4-2 Kosecki w pole karne, gdzie skutecznie główkuje Lafferty.

Cena: 1.6 mln
Czołowy strzelec naszej Ekstraklasy w poprzednich dwóch sezonach w barwach GKS'u. Niestety jego drużyna spadła do 1 ligi, a Nowak postanowił odejść do Lechii, z którą związał się 2-letnim kontraktem.

Imię i nazwisko: Mariusz Zganiacz
Wiek: 29 lat
Pozycja: Pomocnik
Cena: 600 tys
Miał niezły początek minionego sezonu, później nieco spuścił z tonu, ale i tak był komplementowany przez trenera Lechii do której się przeniósł podpisując roczny kontrakt.

Imię i nazwisko: Roel Brouwers
Wiek: 31 lat
Pozycja: Środkowy obrońca
Narodowość: Holandia
Cena: 1.1 mln
Kolejny gracz sprowadzony z GKS'u, tym razem jest to doświadczony środkowy obrońca z Holandii o świetnych warunkach fizycznych.

Imię i nazwisko: Kamil Kosowski
Wiek: 35 lat
Cena: 500 tys
Zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać fanom piłki nożnej. Była gwiazda Wisły Kraków czy też APOEL'u Nikozja. Przed przeprowadzką do Gdańska występował w GKS'ie. Podpisał roczny kontrakt.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.polishleaguemanager.fora.pl Strona Główna -> Lechia Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)